Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Piknik PCK 2019

Jesteśmy Stowarzyszeniem ze świadomością odpowiedzialności społecznej. Staramy się wspierać lokalną społeczność oraz propagować szczytną inicjatywę, jaką jest akcja krwiodawstwa. Z tego też powodu, kolejny raz zostaliśmy Partnerem IV Pikniku Honorowych Dawców Krwi „Podgórze”, który odbył się w ubiegłą sobotę 11 maja.

Czujemy się wyróżnieni, że po raz kolejny mogliśmy wesprzeć PCK i sąsiadów. W czasie pikniku ponad 40 osób zgłosiło się do oddania krwi, z których 33 osoby zostały zakwalifikowane. Dla Uczestników Pikniku, przygotowaliśmy razem z HDK Podgórze liczne atrakcje, m.in. pokaz tańca, pokazy magika, zabawy z animatorkami, konkurs wiedzy o Pierwszej Pomocy oraz poczęstunek z grilla. W organizację Pikniku włączył się również ośrodek kulturalny Centrum Sztuki Współczesnej Solvay. Mamy nadzieję, że o Pikniku Klubu HDK Podgórze, z roku na rok będzie coraz głośniej wśród lokalnej społeczności. Jesteśmy z Wami!

 

Dziennik Polski o IV Pikniku PCK

,,Dając krew, dajesz życie” – doroczna majówka podgórskich krwiodawców z wieloma atrakcjami.

W sobotę odbył się plenerowy piknik dla krwiodawców, ich rodzin i mieszkańców Krakowa zorganizowany po raz kolejny przez Klub Środowiskowy Honorowych Dawców Krwi PCK „Podgórze”. Realizacji bogatego programu majówki, łączącej akcję poboru krwi i adopcji psów z pokazami udzielania pierwszej pomocy oraz licznymi zajęciami rekreacyjnymi dla dzieci i dorosłych, sprzyjała piękna pogoda.

Ekipa wyjazdowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zakwalifikowała tego dnia, spośród ponad 40 chętnych do oddania krwi, 33 osoby. Wyróżniającym się krwiodawcom i działaczom wręczone zostały odznaczenia i podziękowania.

Warto podkreślić, że klub PCK ,,Podgórze” jest kontynuatorem działań krwiodawców skupionych przy nieistniejących już Krakowskich Zakładach Sodowych Solvay i działa na rzecz honorowego krwiodawstwa od 1962 roku do dziś, mimo że fabryka w stan likwidacji została postawiona 30 lat temu. Honory gospodarzy spotkania pełnili prezes Zarządu Klubu HDK PCK „Podgórze” Marek Krygowski oraz wiceprezes p. Ewa Piątek.

Spośród pozostałych atrakcji majówki przy grillu należy wymienić pokaz tanecznej grupy Samarkanda, obecność iluzjonisty, warsztaty z behawiorystą psów, losowanie upominków i poczęstunek serwowany przez pobliską kawiarnię „Stokrotka”. Współorganizatorem i zarazem głównym sponsorem tej imprezy integrującej środowisko krwiodawców i mieszkańców Dzielnicy IX oraz pobliskich, przebiegającej pod hasłem: „Krew to życie – podziel się”, było PPH Petrosol reprezentowane przez p. Krzysztofa Karcza.

Coroczne spotkania wspiera także Centrum Sztuki Współczesnej Solvay. Wśród zaproszonych gości była dyrektor Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK Małgorzata Pyka oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych Klubów HDK PCK i lokalnych władz samorządowych.

 

Nasi Partnerzy

WuKaDor.pnga.pngb.pngc.pngcampioni.pngcepelia.pngd.pnge.pngf.pngg.pngh.pngi.pngj.pngk.pngl.pngm.pngo.pngp.pngpanel-pol.jpgpartner.pngpw.pngr.pngrenoma.pngs.pngt.pngu.png