Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Zebranie członków Stowarzyszenia w dniu 28.11.2013

W dniu 28 listopada 2013 roku w siedzibie Stowarzyszenia Krak-Business licznie zgromadzeni członkowie mogli spotkać się i porozmawiać z Panem Piotrem Cebulskim Prezesem Polsko Słowackiej Izby Przemysłowo Handlowej w Krakowie. Członkowie Stowarzyszenia uzyskali wyczerpujące informacje o działalności Izby w aspekcie kojarzenia interesów przedsiębiorców z Polski i Słowacji.

Izba pomaga zainteresowanym przedsiębiorcom, w tym działa w kierunku ograniczenia i likwidacji barier rozwoju wzajemnych kontaktów gospodarczych i turystycznych. Wspomniano o braku trans granicznych powiązań komunikacji publicznej pomiędzy obydwoma krajami, co rzutuje na rozwój społeczno-gospodarczy Makroregionu TATRY. Możliwa jest współpraca Izby z Stowarzyszeniem Krak-Business. Na zakończenie interesującego spotkania Pan Prezes Piotr Cebulski przekazał poradnik „Słowacja-twój partner w interesach” zawierający wskazówki i informacje dotyczące warunków, przepisów  i procedur założenia  oraz prowadzenia działalności gospodarczej na Słowacji. Zainteresowani mogą bliżej zapoznać się z programem działalności Izby na stronie: www.polskoslowackaizba.pl

Następnie członek Stowarzyszenia kol. Krzysztof Gajda krótko omówił działalność swojej firmy ubezpieczeniowej MAXI BROKER i przedstawił współpracującą w ramach ubezpieczeń medycznych Panią Alicję Kasperczyk którawyczerpująco przedstawiła oferowane zakresy ubezpieczeń medycznych dla pracowników podmiotów gospodarczy (min.10 osób). Zwróciła uwagę, że obecnie najbardziej cenione- poza płacowymi- są benefity związane z ubezpieczeniem zdrowotnym zapewnianym przez pracodawcę.

Zaproszony na zebranie Pan Grzegorz Calik - Przewodniczący Fundacji Promocji Sztuki i Kultury Chińskiej  przedstawił możliwości zorganizowania dla przedsiębiorców misji gospodarczej do Chin, jak również poinformował o dofinansowaniach odpowiednio przygotowanych programów przez Ministerstwo Gospodarki w 2014 roku.

Opracował: T. Dorak

  • zebranie_20131128_02
  • zebranie_20131128_03
  • zebranie_20131128_06
  • zebranie_20131128_08

Nasi Partnerzy

WuKaDor.pnga.pngb.pngc.pngcampioni.pngcepelia.pngd.pnge.pngf.pngg.pngh.pngi.pngj.pngk.pngl.pngm.pngo.pngp.pngpanel-pol.jpgpartner.pngpw.pngr.pngrenoma.pngs.pngt.pngu.png