Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

I Kongres Małopolskich Organizacji Gospodarczych

W dniu 13.10.2014 o godzinie 10:00 odbył się I Kongres Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych, w którym Stowarzyszenie Krak-Business było jednym z partnerów. Wydarzenie miało miejsce w Hotelu Best Western Premier Kraków i udział wzięło w nim 253 osób na 350 zaproszonych, głównie byli to przedsiębiorcy zrzeszeni w małopolskich organizacjach gospodarczych, przedstawiciele mediów i osoby zainteresowane tematyką powszechnego samorządu gospodarczego.

Wydarzenie zostało objęte Honorowymi Patronatami Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy oraz Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.Kongres był prowadzony przez Wiceprzewodniczącego Rady Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych Janusza Strzebońskiego. Główną tematyką Kongresu było między innymi powstanie Powszechnego Samorządu Gospodarczego, który ma być reprezentantem mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, szkolnictwo zawodowe, prawo gospodarcze oraz bariery rozwoju przedsiębiorstw.W zorganizowanym wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej między innymi Małgorzata Marcińska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Andrzej Harężlak – Wicewojewoda Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Krupa – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.Jednym z istotnych punktów programu była prezentacja prof. dr hab. Jerzego Hausnera pod tytułem „Innowacyjna Gospodarka - Konkurencyjna Polska".Najważniejszym punktem programu było odczytanie i przyjęcie Uchwały opracowanej przez Janusza Chwajoła skierowanej do Prezydenta RP, Premiera RP i Parlamentarzystów RP. Uczestnicy I Kongresu Małopolskich Organizacji Gospodarczych zwracają się z apelem do Prezydenta RP p. Bronisława Komorowskiego o powołanie stałej komisji konsultacyjnej ds. przedsiębiorczości oraz stworzenia ustawy o powszechnym samorządzie gospodarczym.

  • DSC_0895
  • DSC_0896
  • DSC_0897
  • DSC_0898

Nasi Partnerzy

WuKaDor.pnga.pngb.pngc.pngcampioni.pngcepelia.pngd.pnge.pngf.pngg.pngh.pngi.pngj.pngk.pngl.pngm.pngo.pngp.pngpanel-pol.jpgpartner.pngpw.pngr.pngrenoma.pngs.pngt.pngu.png